الهی... گاهی... نگاهی
"ای پیامبر! همانا ما نگاه منتظرت را به آسمان می‌بینیم..." (بقره-144)
دوشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1388 :: 20:38 ::  نویسنده : امین

یه سوال: خدای شما چقدر بزرگه؟


از سوالم تعجب کردی؟ آخه می‌دونی، بزرگی "خدای هر کس" فرق می‌کنه

خدای بعضی‌ها هیچ کاری ازش بر نمی‌یاد. در سختی‌ها و مشکلات هیچ کمکی نمی‌تونه به بنده‌اش بکنه.حتی موقعی که خیلی بهش نیاز داره تنهاش می‌ذاره...


خدای بعضی‌ها کمی بزرگتره.بعضی اوقات کمک‌شون می‌کنه و بعضی اوقات نه. گاهی اوقات که خیلی مشکلات بهشون فشار می‌یاره حضور داره و دست‌شون رو می‌گیره ولی خیلی از وقت‌ها هم انگار نه انگار.


ولی خدای بعضی‌ها خیلی بزرگه، خیلی خیلی. خدای اونها کسی هست که "هیچ معبودى نیست جز او، که قائم به ذات خویش است، و موجودات دیگر، قائم به اوهستند; هیچگاه خواب سبک و سنگینى او را فرانمى‏گیرد و لحظه‏اى از تدبیر جهان هستى، غافل نمى‏ماند. آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است، از آن اوست; کیست که در نزد او، جز به فرمان او شفاعت کند؟!  آنچه را در پیش روى بندگان و پشت سرشان است مى‏داند گذشته و آینده، در پیشگاه علم او، یکسان است. و کسى از علم او آگاه نمى‏گردد; جز به مقدارى که او بخواهد.اوست که به همه چیز آگاه است; و علم و دانش محدود دیگران، پرتوى از علم بى‏پایان و نامحدود اوست. حکومت او، آسمانها و زمین را دربرگرفته; و نگاهدارى آن دو ( آسمان و زمین )، او را خسته نمی‌کند. بلندى مقام و عظمت، مخصوص اوست." (1)

خدای این انسان‌ها همیشه و هر جا حاضره و آنگاه که او رو بخونند اجابت می‌کنه.چون از رگ گردن بهشون نزدیک‌تره هر وقت به پیشگاهش دعا کنند می‌شنوه  .تدبیر همه کارها به دست اونه.خدای اونها...

خلاصه خدای اونها همه کار می‌کنه؛ اون خدا اسم بندگانش رو "متوکلین" گذاشته...

حالا شما بگید؛ خدای شما چقدر بزرگه؟


خدای تو به بزرگی ایمان تو به اونه...(1): معلومه دیگه، ترجمه آیت الکرسی!


***

سلام دوستان،

عیدتون مبارک. من که چند روز آخر ماه رمضان رو مسافرت بودم و متاسفانه نتونستم روزه بگیرم.از اون بدتر اینکه عید فطر در جاده بودیم و هم‌نشین ترافیک (چه سعادتی!).خلاصه اینکه اگه ما رو دعا نکرده باشید سر پل صراط گیرتون میندازم!

من  دارم به صورت جدی برای کنکور ارشد می‌خونم.به خاطر همین برنامه‌ریزی کردم که فقط هر جمعه وبلاگم رو آپ کنم.البته در ایام هفته بین استراحت‌هام می‌یام بهتون سر میزنم ولی وبلاگم رو به خاطر پربار بودن فقط جمعه‌ها به روز خواهم کرد.

از همه عزیزانی که به این کلبه کوچیک سر میزنن التماس دعای فراوان دارم.